Opowieści Podróżne

Chiang Mai sticky waterfall

Cud natury obok Chiang Mai: Sticky Waterfall

Spis Treści

Do niedawna wodospad Bua Tong, znany popularnie pod nazwą Sticky Waterfall, był miejscem raczej słabo znanym wśród obcokrajowców. Obecnie krótką wycieczkę w to miejsce oferuje niemal każde biuro turystyczne w Chiang Mai. Czy to oznacza, że nie warto?

Bynajmniej! Sticky Waterfall to wspaniałe miejsce. Tak wspaniałe, że w ciągu naszego dwutygodniowego pobytu w Chiang Mai odwiedziliśmy je dwukrotnie – najpierw sami, a potem z naszymi ziomkami, Olą i Damianem. Dodatkowo, przynajmniej póki co, wejście jest za darmo. A „darmo” zawsze cieszy mojego wewnętrznego janusza.

Brzmi spoko? To pakuj strój kąpielowy w plecak. Ruszamy na Sticky Waterfall!

Przy okazji, tutaj znajdziesz informacje o tym, co warto zobaczyć w Chiang Mai, natomiast dokładnie w tym miejscu przeczytasz o etycznym sanktuarium słoni, Elephant Nature Park.

Chiang Mai wodospad Bus Tong

Co to jest Sticky Waterfall?

Chiang Mai ma do zaoferowania znacznie więcej niż świątynie i imprezki. Sticky Waterfall jest tego doskonałym przykładem.

Tłumacząc na polski, Sticky Waterfall oznacza hmmm… Lepki Wodospad. I ta nazwa nie wzięła się z przypadku! Skalne podłoże jest zbudowane z minerałów, które zapewniają dobrą przyczepność. Porównałbym to do chodzenia po pumeksie. Dzięki temu bez problemu możesz poczuć się jak Spiderman i zrobić sobie spacer w górę wodospadu!

Sam wodospad składa się z trzech poziomów. Polecam zejść drewnianymi schodami na sam dół, zostawić swoje rzeczy i zrobić sobie piknik. Jeśli nie masz nic ze sobą to spoko, no worries. Tuż obok parkingu przy wejściu do parku jest mały sklepik, toaleta oraz typowo tajskie, czyli improwizowane gastro.

W weekendy w okolicy wodospadu jest dosyć sporo ludzi, głównie lokalnych. Ale nie spodziewaj się tłumów – to w dalszym ciągu miejsce nieco poza utartym szlakiem.

Drogę powrotną do góry pokonaj wodospadem – niezły fun!

Chiang Mai Sticky Waterfall przejście

Pamiętaj żeby zachować ostrożność. Chociaż kamienie są naprawdę przyczepne to od czasu do czasu zdarzają się śliskie glony. W razie czego skorzystaj z pomocy lin lub drewnianych poręczy, które idą wzdłuż wodospadowego szlaku.

Gdzie jest Sticky Waterfall i jak się tam dostać z Chiang Mai?

Wodospad znajduje się w rezerwacie przyrody Mae Taeng, 70 kilometrów od Chiang Mai. Właściwie masz trzy możliwości żeby się tam dostać – wynajętym skuterem lub samochodem, taksówką, albo z wykupioną wycieczką.

sticky waterfall niedaleko Chiang Mai

Dwukrotnie zdecydowaliśmy się wybrać skuter. Przetestowaliśmy dwie wypożyczalnie – Bamboo Bikes i Zippy Motorbike Rentals. Zdecydowanie polecam tę drugą. Ceny są identyczne (250 bahtów za dzień), ale mają o wiele lepiej utrzymane skutery. Właściwie jedyną przewagą Bamboo Bikes może być fakt, iż mają na stanie skutery z manualną (nożną) skrzynią biegów.

Dojazd do Sticky Waterfall jest dosyć upierdliwy. Droga jest ruchliwa a sam przejazd zajmuje około 1,5 godziny.

Ale tak jak napisałem we wstępie – zdecydowanie warto!

Mam nadzieję, że mój wpis Ci się spodobał! ☺️

Staram się tworzyć mądry, wartościowy i przydatny content. Wpadnij na mojego Instagrama i poznaj mnie lepiej!

☝️☝️☝️

Inne naskrobane w tym temacie